تبلیغات
Win2Game - همه چیز درباره Medal of Honor
 
سال 2013 را برای صنعت بازی جهان چگونه پیش بینی میکنید؟
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :


   

پنجره ای به سوی دنیا بازی

همه چیز درباره Medal of Honor
1389/10/30 ساعت 22:15 | | نوشته ‌شده به دست رضا | ( نظرات )

دیگر از جنگ جهانی خبری نیست. دیگر با اسلحه های قدیمی و لباس های رزمی آن زمان سرو کار ندارید. شما به جنگ جدیدی وارد شده اید؛ جنگ در افغانستان! جنگ های مدرن را اولین بار Infinity Ward به سری بازی های CoD آورد. حتما شما Modern Warfare 1 و 2 را بیاد دارید. فاصله گرفتن از جنگ های جهانی و رفتن به جنگ های جدید و مدرن تر، سود فوق العاده زیادی را برای اکتیویژن به ارمغان آورد. اینبار EA تصمیم گرفته تا از یکنواخت بودن داستان FPS ها فاصله بگیرد، و نسخه ی جدید Medal Of honor را به جنگ مدرن ارتباط دهد: جنگ با طالبان. به جرات می توان گفت که سرسخت ترین رقیب سری CoD همین بازی است. به خصوص حالا که به جنگ های مدرن قدم گذاشته. این بار بازی می خواهد با داستان کاملا جدید و متفاوت، گیم پلی بسیار پر هیجان و گرافیگ خیره کننده ی خودش از رقیب خودش پیشی بگیرد. در مقابل، Blackops عنوانی نیست که به راحتی شکست بخورد و آن هم خود را برای مبارزه با نسخه ی جدید MoH آماده کرده است. با این تفاسیر می شود نتیجه گرفت سازندگان MoH، تمام انتظارات را حداقل در حد خودش برآورده خواهند کرد و ما در چند روز آینده شاهد یک بازی بسیار قوی خواهیم بود که تا روزها معتاد آن خواهیم شد.
داستان این بازی در سال 2001 آغاز می شود. سالی که نیرو های آمریکایی همراه با نظامیان بریتانیا برای گسترش آزادی در افغانستان و مبارزه با طالبان و القاعده به خاک افغانستان وارد می شوند. اگر سری به تاریخ بزنیم، دقیقا در 7 اکتبر همین سال این جنگ آغاز شد؛ پس احتمال آن می رود که ما جزئیات اوایل این جنگ را تا حدی در این بازی ببینیم.

جنگی فوق العاده خشونت بار، که نظامیان، سالها باید با آن دست و پنجه نرم کنند و و خود را از تله ی مرگ رهایی دهند. جنگ با تروریست ها شوخی نیست! بیش از 2 میلیون سرباز، ملوان، خلبان و تنفنگدار دریایی، لباس های رزمی پوشیده اند تا برای یک هدف معین، یعنی نابودی طالبان، به جنگ بپردازند. شما هم یکی از این نظامیان هستید و جالبی آن در این است که می توانید از دید دو کاراکتر مراحل بازی را به پایان برسانید:

Tier 1
Big Military
علاوه بر نیرو های نظامی بالا، نیروهای آمریکایی NCA، Ranger ها و خلبانان Boeing AH-64 Apache از جمله نظامیانی هستند که در این بازی حضور دارند و نقش پررنگی ایفا می کنند.
با توجه به عکس ها وتریلرهای بازی، یکی از مناطقی که شما به طور متداوم در آن حضور دارید کوهستان ها هستند که گاه و بی گاه پر از برف اند. علاوه بر آن دره ی Shahikot هم از جمله مناطقی است که عملیات زیادی در آن انجام می شود. در طی ماموریت ها شما خلبان هلکوپتر نیز می شوید و یا در نقش تکاور ارتش آمریکا بازی می کنید. دقیقا همان چیزی که همیشه آرزو داشتیم به طور کامل در CoD ببینیم در این بازی شاهد هستیم: متفاوت بودن مراحل. همین عملیات های مختلف و گوناگونی داستان است که این بازی را جذاب خواهد کرد. البته این نکته رو هم نباید فراموش کرد که BlackOps هم از این نظر بسیار قوی است و باید روی آن هم حسابی جداگانه باز کرد.

به گفته ی سازندگان این عنوان، نسخه ی جدید Medal Of Honor ، جنگ افغانستان را به خوبی شبیه سازی کرده و گیمر، سبکی جدید را تجربه خواهد کرد. بد نیست خود ما هم به ویدیوها و عکس های بازی بنگریم؛ شاید در نگاه اول فکر کنید همان چیزی است که در BC:BF یا CoD دیده اید، اما با کمی دقت می توانیم دریابیم که مناطق کوهستانی، شهر و مناطق دیگر در بازی، کاملا به کشور افغانستانی که ما گهگاهی در اخبار دیدیم شبیه است. انصافا طراحی کاراکتر های افغان و نیروهای وابسته به طالبان هم عالی است.

سبک اول شخص یا همان FirsPerson Shooter دیگر برای ما سبکی کاملا آشنا و جا افتاده است و اگر عنوانی قرار باشد در این سبک منتشر شود ما، ناخواسته آن را قوی و جذاب فرض می کنیم. در طول تاریخ، بازی هایی که پایه ی آن بر این سبک بود، در نوع خودشان سود بسیار خوبی بدست آوردند، از سری CoD گرفته تا عناوین بسیار موفق هیلو و یا سری های مدال افتخار همه به نوعی موفقیت آمیز بودند و محبوبیت خاص خود را داشتند.
آرام آرام این سبک به پیشرفت ها و موفقیت های بسیاری دست یافت تا آنجا که انتظارات گیمرها را نسبت به خود افزایش داد. امروزه دیگر هر بازی FPS مارا ارضا نخواهد کرد! چون بسیاری از گیمرها بعد از بازی MW2، نگاهشان به سری های CoD عوض شد و بازی هایی مانند Battelfield چشمشان را گرفت. این بار هرکدام از بازی سازان، قول یک بازی متفاوت از لحاظ های مختلف مخصوصا گیم پلی را داده اند، منظور من EA Los Angeles و Treyarch هستند که ما از هرکدام انتظار داریم نسخه ی جدید بازیشان را متفاوت بسازند! در این قسمت از پیش نمایش، من کمی سطح انتظارات را بالا آورده ام و از آن دید به Medal Of Honor 2010 نگاه می کنم:

با توجه به اطلاعات و منابع مختلف، بازی دارای مراحل بسیار جذاب و پر هیجان است که هر گیمری را مجذوب خود می کند. از طرف دیگر، مناطق مختلف و جدید بازی که شاید آنها را در بازی دیگری ندیدیم، به گونه ای گیم پلی را برای ما شیرین تر خواهد کرد. از نکات مثبت دیگر می شود به اسلحه های بسیار متنوع و مختلف اشاره کرد که شلیک با تک تکشان برای ما لذت بخش خواهد بود. تعداد این اسلحه ها بیش از30 عدد است و مطمئنا این گوناگونی تجهیزات، انتظارت ما را تا حد بسیاری بر آورده می کند. همچنین کاراکتر هایی که شما با انتخاب خود می توانید از دید آنها بازی کنید و نیروهای نظامی بسیاری که در این بازی حضور دارند، به خودی خود جذابیت بازی را چند برابر خواهند کرد و از خسته کننده شدن مراحل جلوگیری می شود. وسایل نقلیه ی موجود در بازی، مخصوصا هلیکوپتر های جنگی که خود شما هم در عملیاتی کنترل آن را بدست می گیرید از دیگر نکته ی مثبت در گیم پلی است. از دیگر وسایل نقلیه ی موجود در بازی می شود به جیپ ها و موتورهای MTV اشاره کرد.

در یکی از مراحل، شما دارای یک اسنایپر بسیار قوی هستید که باید نیروهای طالبان را از راه دور از بین ببرید. این اسلحه ی پیشرفته دارای فناوری مادون قرمز است که در هنگام استتار دشمنان، می توانید به راحتی آنهارا شناسایی و سپس نابود کنید. البته برخلاف Blackops سازندگان چاقویی برای این عنوان تعبیه نکرده اند. (البته در بخش چند نفره چاقو وجود دارد.) بیش ازاین دررابطه با گیم پلی صحبت نمی کنم اما این قول را به شما می دهم که گیم پلی بسیار قوی را تجربه خواهید کرد!

گرافیک این بازی در سطح بسیار خوبی است و نقات قوت فراوانی دارد. بافت های مختلف در بازی بسیار خوب طراحی شده اند. نور پردازی و تخریب پذیری در کل خوب هستند. البته با تجربه ای که EA در ساخت موتور Destruction برای BF:BC داشته است، می توان تخریب پذیری خیلی بهتری را نسبت به سری CoD انتظار داشت. نکته ی جالب توجه این است که فیلم های بازی در مقایسه با گیم پلی، دارای گرافیک بهتری است و جنگل ها، کوهستان ها و جزئیات دیگر در این فیلم ها بسیار عالی هستند طوری که مادر بزرگتان فرق آن را با یک فیلم واقعی تشخیص نمی دهد! در مقایسه با BlackOps ، این بازی دارای نقاط ضعفی در زمینه ی گرافیک است؛ اما اگر کاری به مقایسه نداشته باشیم، این نسخه ی MoH پیشرفت های بسیاری نسبت به نسخه های قبلی خود داشته و قطعا از این نظر گیمر را راضی نگه خواهد داشت.

استودیوی سازنده ی بازی، EA Los Angeles، برای قسمت تک نفره ی این عنوان، از موتور گرافیکی Unreal Engine 3 استفاده کرده است. ورژن های قبلی این موتور قدرتمند، در بازی های معروفی مانند Splinter cell و Bioshock استفاده شده اند. قسمت مولتی پلیر این بازی بر روی موتورFrostbite Engine سوار شده است، همان موتور معروف سری بازی های Battlefield. ورژن یک این موتور برای سری های Battlefield به کار برده شد. ورژن یک و نیم آن برای Medal Of honor 2010 به کار می رود و 3Battlefield دارای پیشرفته ترین ورژن این موتور، یعنی ورژن 3 آن است.

به جرات میگویم که قسمت صداگذاری این بازی بی نظیر است! خود را میان یک جنگ تصور کنید. چه صداهایی می شنوید؟ هزاران صدا مانند صدای شلیک، فریاد سربازان، انفجارها و ده ها صدای دیگر. در این بازی تمام این صداها به خوبی تعبیه شده اند. با توجه به فیلم های منتشر شده از بازی، بدون شک می توانم بگویم که روی صداگذاری در این بازی بسیار خوب کار شده و نقص و ایراد خاصی ندارد. به خصوص آنکه موسیقی های جذابی چاشنی آن می شوند.

با توجه به اخبار های موجود در رابطه با بازی، سازندگان با گروه محبوب Linkin Park همکاری کرده اند و در قسمت مولتی پلیر بازی، آهنگ هایی از این گروه، به گوش خواهند رسید. همچنین موسیقی دان و آهنگساز بزرگ کشورمان، رامین جوادی، ساخت موسیقی های مختلف در این بازی را به عهده گرفته است. در کل شرکت EA در تمام بازیهایش صداگذاری را به نحو احسن انجام می دهد و MoH از این قاعده مستثنی نیست.

نگاهی کوتاه به قسمت مولتی پلیر بازی
این قسمت از بازی دارای چند مود مختلف است اما با توجه به دموی منتشر شده از بازی، تنها دو مود آن تایید شده:
Team Assault
Combat Mission
آن مود های دیگر در نسخه ی کامل بازی موجود است. در اینجا باید این نکته رو هم متذکر بشوم که نیروهای طالبان موجود در بازی، قابل انتخاب برای مولتی پلیر بودند. یعنی گیمر می توانست آن نیرو ها را انتخاب کند و علیه سربازان آمرکایی بجنگد! شاید برای یک آمریکایی سخت باشد یک طالبانی را انتخاب کند و هموطنان خودش را بکشد! اعتراض های زیادی نیز در این باره صورت گرفت تا اینکه سازندگان تصمیم گرفتند نیروهای طالبان را از کاراکتر های قابل انتخاب حذف کنند.
با انتخاب هر مود، 3 کلاس مختلف نیز مقابل شما ظاهر می شوند که باید یکی از آنها را انتخاب کنید:
• Rifleman
• Special OPS
• Sniper
هر یک از این Class ها سلاح ها و ماموریت های مخصوص به خود را دارا است. با توجه به بازی کنندگان این دمو، قسمت چند نفره ی این بازی بسیار سرگرم کننده است و شباهت های زیادی به CoD نیز دارد. فیلم های بازی نیز نوید یک مولتی پلیر بسیار خوب به خوره های مولتی پلیر می دهد.

در آخر باید گفت این بازی فراتر از انتظار ما است و قطعا گیمر را ارضا خواهد کرد. از هر لحاظ دارای نقات قوت فراوانی است. کم و کاستی خاصی ندارد. البته هنوز چند قدمی با BlackOps فاصله دارد، اما باز هم رقیب سرسختی برای او به حساب می آید. پیشنهاد من به شما این است که اگر درس و مشق و امتحان دارید این بازی را تهیه نکنید و بگذارید برای پس از امتحاناتتان!


سلحه های موجود در بازی

تعداد دقیق اسحله ها و مهمات 31 عدد است. که به 9 دسته ی : Pistols ، Submachine Guns ، Assault Rifles ، MachineGuns ، Shotguns ، SniperRifles ، HeavyWeapons ، Launchers و Explosives تقسیم می شوند. در اینجا ما به معرفی کامل این اسلحه ها می پردازیم:

Pistols
SIG-Sauer P226
تصویر اسلحه در بازی:

شخصات کلی:
نوع: پیستول نیمه اتوماتیک
کشور سازنده: آلمان – سوئیس
طول لوله تفنگ: 112 mm
وزن (بدون خشاب): قاب الومینیومی 870گرم، قاب فولادی ضد زنگ: 1180 گرم

Beretta M9
تصویر اسلحه در بازی:


مشخصات کلی:

نوع: پیستول نیمه اتوماتیک
کشور سازند: ایتالیا
استفاده شده توسط: نیروهای آمریکایی Military
قطر گلوله: 19mm
برد موثر: 50 متر
ظرفیت: 10 ، 11 ( سری 96)، 10,15,17,20 (سری 92 و 98)

Izhmash MP-443 Grach
تصویر اسلحه در بازی:


مشخصات کلی:
نوع: پیستول نیمه اتوماتیک
کشور سازنده: روسیه
استفاده شده توسط روسیه
طراح: Vladimir Yarygin
ورزن: 950 گرم
درازا: 198 mm
برد: حدود 50 متر


Submachine Guns
Heckler & Koch MP7A1
تصویر اسلحه در بازی:


مشخصات کلی:
نوع: سلاح خودکار سبک
کشور سازنده: آلمان
قطر گلوله: 4.6x30mm
وزن: 1.5 kg بدون خشاب
طول: (بدون قنداق/با قنداق) 340 / 540 mm
طول لوله: 180 mm
میزان شلیک: 950 گلوله در هر دقیقه
ظرفیت خشاب: 20 یا 60 گلوله
برد موثر: 150-200 متر

FN P90TR
تصویر اسلحه در بازی: تصویر موجود نیست

مشخصات کلی:
نوع: سلاح خودکار
کشور سازنده: بلژیک
قطر گلوله: 5.7x28mm SS190
وزن: 2.54 kg خالی، 3 kg با خشاب و 50 گلوله
طول: 500 mm
طول لوله: 263 mm
میزان شلیک: 900 گلوله در هر دقیقه
ظرفیت خشاب: 50 گلوله
برد موثر: 200 متر

Assault Rifles
FN F2000 Tactical
تصویر اسلحه در بازی:


مشخصات کلی:
نوع: اسلحه جنگی
کشور سازنده: بلژیک
قطر گلوله: 5.56x45 mm NATO
درازا: 694 mm
طول لوله: 400 mm
وزن: 3.6 kg خالی، 4.6 kg با پرتاب کننده ی تارنجک 40 میلیمتری
ظرفیت خشاب: 30 گلوله
میزان شلیک: 850 گلوله در دقیقه

Heckler & Koch G3A4
تصویر اسلحه در بازی:

مشخصات کلی:
نوع: اسلحه جنگی
کشور سازنده: آلمان غربی
قطر گلوله: : 7.62mm NATO
وزن: 4.5kg
طول لوله: 450mm
ظرفیت خشاب: 20 گلوله
میزان شلیک: 500 – 600 گلوله در دقیقه

Colt M16A4
تصویر اسلحه در بازی:


مشخصات کلی:
نوع: اسلحه جنگی
کشور آمریکا
قطر گلوله: 5.56x45mm NATO / M855
طول: 1006 mm
طول لوله: 508 mm
وزن خالی: 3.8 kg
برد موثر: 550 متر
ظرفیت خشاب: 20 تا 30 گلوله
میزان شلیک: 900 گلوله در دقیقه

Colt M4A1
تصویر اسلحه در بازی:


مشخصات کلی:
نوع: کارباین
کشور سازنده: آمریکا
طول گلوله: 5.56mm NATO
درازا: 838 mm
طول لوله: 370 mm
وزن: 2.52 kg بدون خشاب، 3 kg با خشاب (30 گلوله)
حداکثر برد موثر: 360 متر
میزان شلیک: 700 - 950 گلوله در دقیقه

AK-47
تصویر اسلحه در بازی:


مشخصات کلی:
نوع: اسلحه جنگی
کشور سازنده: شوروی سابق
قطر گلوله: 7.62x39 mm
درازا: 870 mm
طول لوله: 415 mm
وزن: بدون خشاب حدود 4 kg
ظرفیت خشاب: 30 گلوله در حالت استاندارد
میزان شلیک: 600 گلوله در دقیقه

Kalashnikov AKS-74U/PA md. 86
تصویر اسلحه در بازی:


مشخصات کلی:
نوع: اسلحه جنگی
کشور سازنده: شوروی سابق
وزن: 3.4 kg
درازا: 943 mm
طول لوله: 415 mm
برد موثر: 500 متر
حداکثر بد موثر: 100 متر
میزان آتش: 600 گلوله در دقیقه

Mk. 14 Mod 0 Enhanced Battle Rifle
تصویر اسلحه در بازی:


مشخصات کلی:
نوع: تفنگ جنگی، اسنایپر
کشور سازنده: آمریکا
طراحان: Mike Rock و Jim Ribordy
وزن: 5.1 kg
درازا: 889 mm
طول لوله: 457 mm
برد موثر: 460 m
میزان شلیک: 700–750 گلوله در دقیقه

:: مرتبط با: مقاله ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
http://bridgepersonnel.com 1398/01/28 19:55
スーパーコピー時計、2016日本No.1人気時計コピーN級品
http://www.vistaprops.com/fr 1398/01/28 19:54
2018スーパーコピー時計老舗、ロレックススーパーコピー海外
http://biznesars.ru/pdfgazeta 1398/01/17 19:59
最高级ルイヴィトンスーパーコピー代引き激安(N級品)2018人気激安販売!
chocolate 1397/02/10 11:26
It's difficult to find experienced people in this particular topic,
but you sound like you know what you're talking about!

Thanks
http://celestinesearing.blogas.lt 1396/05/20 23:14
This is a topic which is close to my heart... Thank you!
Where are your contact details though?
Can Pilates make you look taller? 1396/05/15 19:12
Hi there to all, how is everything, I think every one
is getting more from this web page, and your views are pleasant in support of new visitors.
How do I stretch my Achilles tendon? 1396/05/13 10:52
The other day, while I was at work, my cousin stole my iphone and tested
to see if it can survive a thirty foot drop, just so she can be a youtube sensation. My apple ipad is
now destroyed and she has 83 views. I know this is completely off topic
but I had to share it with someone!
std test kit 1396/04/4 22:09
بسیار ریشه از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن
دلنشین ابتدا آیا نه حل و فصل خوب با
من پس از برخی از زمان. جایی در
سراسر پاراگراف شما موفق به من مؤمن متاسفانه فقط برای while.
من این کردم مشکل خود را با جهش در منطق
و شما ممکن است را خوب به کمک پر کسانی که شکاف.
در این رویداد شما که می توانید انجام من را قطعا تا پایان مجذوب.
http://murkyadult2672.exteen.com 1396/02/21 06:46
Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo
News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!
Many thanks
BHW 1396/01/23 22:23
Whoa! This blog looks exactly like my old one! It's on a entirely different subject but it
has pretty much the same layout and design. Great choice of
colors!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر